Uroczyste obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki ma zaszczyt zaprosić na Uroczyste obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

1 września 2018 r.

Program uroczystości:

PORANEK W MUZEUM
Godz. 6:00
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Specjalne godziny otwarcia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zapraszamy do zwiedzania już
od godziny 6:00 do 20:00.

PROMOCJA POLSKIEGO KOMIKSU WOJENNEGO „WESTERPLATTE.ZAŁOGA ŚMIERCI”
Godz. 14:00
Kino Muzeum
W spotkaniu wezmą udział: Mariusz Wójtowicz-Podhorski – pomysłodawca i scenarzysta komiksu,
Krzysztof Wyrzykowski – rysownik komiksu, Witold Tkaczyk – wydawca, prowadzenie spotkania –
dr Tomasz Szturo.

W HOŁDZIE WOLNOŚCI
Godz. 18:00
Sala Konferencyjna
Koncert znanego na całym świecie pianisty, aranżera i kompozytora Andrzeja Jagodzińskiego.
Koncert „W hołdzie wolności” będzie wyjątkową okazją, by wysłuchać utworów przepełnionych siłą, niezłomnością i marzeniami narodu w oryginalnych, jazzowych aranżacjach autorstwa znanego na całym świecie pianisty, aranżera i kompozytora Andrzeja Jagodzińskiego, zdobywcy dwóch Fryderyków w kategoriach jazzowy muzyk roku, jazzowa płyta roku. Wybitni i wielokrotnie nagradzani muzycy polskiej sceny zaprezentują znane pieśni patriotyczne. Artyści wykonają w aranżacji jazzowej m.in. „Wojenko, wojenko”, „Deszcz jesienny deszcz” oraz „Mury”, dając tym samym sposobność do poruszającego spotkania tradycji z nowoczesnością. Bilety do nabycia na www.bilety.muzeum1939.pl lub w kasach Muzeum.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości