Delegacja pracowników oraz wolontariuszy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zwiedziła Brugię oraz Waterloo
Na zaproszenie Poseł Anny Fotygi, delegacja pracowników oraz wolontariuszy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, udała się do Belgii.
Wczoraj uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić Brugię oraz poznać wiele ciekawych miejsc i atrakcji, które będąc w Belgii warto zobaczyć - takich jak choćby Atomium, model kryształu żelaza, powiększony 165 miliardów razy, zlokalizowany w dzielnicy Laeken na przedmieściach Brukseli. Rzeźba została zbudowana w 1958 (EXPO-58) jako symbol ówczesnych naukowych oraz technicznych osiągnięć „wieku atomu”.
Kolejnym punktem zwiedzania była "średniowieczna perła Belgii" - Brugia. Uczestnicy wycieczki zwiedzanie rozpoczęli od Beginażu, którego początki sięgają XII wieku. Poznali lokalną unikatową architekturę oraz mieli czas na udział w wydarzeniach kulturalnych, jak zwiedzenie wystawy prac Salvadora Dali.
Ważnym punktem zwiedzania była wizyta na polu bitwy Waterloo. Memoriał 1815 Waterloo usytuowany jest u podnóża Kopca Lwa w Belgii i upamiętnia bitwę będącą ostateczną klęską wojsk Napoleona Bonaparte. Batalia miała miejsce 18 czerwca 1815 r.
Zachęcamy do wysłuchania prelekcji Ettiene Claude, Dyrektora Memorial 1815 Waterloo, którą wygłosił podczas organizowanej w Muzeum Konferencji World Battlefield Museums Forum:
Światowe Forum Muzeów Pól Bitewnych Sesja 2 | Ettiene Claude
Następnie delegacja pracowników oraz wolontariuszy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, podczas uroczystej kolacji, spotkała się z Poseł Anną Fotygą.
Ważnym punktem wyjazdu jest zaplanowana na 05.03 br. wizyta przedstawicieli Muzeum w Parlamencie Europejskim. Podczas wizyty w Parlamencie Europejskim, odbędzie się przygotowany przez przedstawicieli Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wieczór poetycki pt. „Czy sny się jeszcze nam wyśnią…” - wydarzenie artystyczne dedykowane poetce Grażynie Chrostowskiej.