„Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach” - premiera publikacji MIIWŚ

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideorelacji z promocji książki „Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach”.

Podczas wydarzenia można było wysłuchać wykładu pt. „Niewygodny gość? Alianci zachodni i Polska w II wojnie światowej”, który wygłosił prof. Richard Overy, recenzent książki. Redaktorzy publikacji, Natalia Gawryluk oraz Karol Szejko, podczas spotkania opowiedzieli o kulisach pracy nad książką i przedstawili multimedialną prezentację.

"Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach” to nietypowy albumem. Jest to kompendium wiedzy, w którym ważne treści łączą się z odważną, nowatorską formą. Ogółem w książce wykorzystano ponad 130 autorskich infografik, 60 oryginalnych map, 298 archiwalnych fotografii oraz 40 rysunków broni, pojazdów i samolotów. Aby lepiej przybliżyć realia epoki, zamieszczono też reprodukcje plakatów historycznych.

Polska wersja książki została uzupełniona o dodatkowe mapy, zdjęcia i infografiki, między innymi nawiązujące do realizowanej inwestycji na Westerplatte, czyli rewitalizacji cmentarza Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte.


Dowiedz się więcej o książce.
Zobacz pełną relację z wydarzenia.