Z-ca Dyrektora Muzeum dr Tomasz Szturo wręczył nagrody zwycięzcom 53. Festiwalu Chodu Sportowego o Puchar Poczty Polskiej i Bieg Pocztowca

Z-ca Dyrektora Muzeum dr Tomasz Szturo wręczył nagrody zwycięzcom 53. Festiwalu Chodu Sportowego o Puchar Poczty Polskiej i w Biegu Pocztowca

W sobotę, 25.08.2018 r., na Podwalu Staromiejskim w Gdańsku rozpoczął się 53. Festiwal Chodu Sportowego o Puchar Poczty Polskiej i Bieg Pocztowca. Dr Tomasz Szturo, Z-ca Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wręczył nagrody tegorocznym zwycięzcom.

Otwarcie imprezy już tradycyjnie odbyło się na przy pomniku Tym co za polskość Gdańska. Puchar Poczty Polskiej, organizowany od 1965 roku, upamiętnia bohaterstwo pocztowców, którzy dzielnie bronili gdańskiej placówki 1 września 1939 roku przed niemieckim najeźdźcą.

Podczas 53. Festiwal Chodu Sportowego o Puchar Poczty Polskiej zawodnicy z Polski i zagranicy zmagali się w kilku kategoriach wiekowych, na różnych dystansach. Młodzicy mieli do pokonania 3 km, a seniorska elita kobiet i mężczyzn 10 km. Juniorzy i młodzieżowcy ścigali się natomiast na 20 km.

W tym roku Klub Lekkoatletyczny Lechia, organizator 53. Festiwalu Chodu Sportowego o Puchar Poczty Polskiej rozszerzył festiwal o Bieg Pocztowca Energa Cup. Zawodnicy do pokonania mieli dystans 5 km. Limit wynosił 40 minut. To nowa inicjatywa, organizowana przez Klub Lekkoatletyczny Lechia w porozumieniu między innymi z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dlatego też, trasa prowadziła ulicami w tzw. strefie muzealnej. Uczestnicy biegli przez Podwale Staromiejskie, Grodzką, plac Bartoszewskiego (Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku), Wałową, Rybaki Górne, Krosna, Stare Domki, Sierocą, Tartaczną, Olejarną, Browarną, Refektarską i Stolarską.

Gratulujemy zwycięzcom!