Zbiory muzealne

Częścią Działu Zbiorów jest pracownia digitalizacji zaangażowana w tworzenie oraz post produkcję cyfrowych wizerunków obiektów. Pracownicy Działu biorą aktywny udział w projektach między działowych, w tym przede wszystkim o charakterze wystawienniczym i wydawniczym. Część przedmiotów została przekazana w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Eksponatów.

Zbiory muzealne
Cykl "Wejście w historię"

Na poziomie -1 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (przy wejściu głównym) prezentowane są eksponaty związane z aktualnymi rocznicami, wydarzeniami wojennymi lub zagadnieniami okresu wojny i okupacji. Ideą cyklu jest przede wszystkim pokazanie eksponatów na co dzień nieprezentowanych w przestrzeni Muzeum, a związanych z interesującym zdarzeniami i osobistymi historiami. W miejscu prowadzenia akcji „Wejście w historię” zwiedzający po raz pierwszy zetkną się z opowieściami oraz eksponatami, które mamy w naszej kolekcji i przedstawiamy na wystawach.

Przyjmiemy Twoją historię

Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie rozważcie przekazanie posiadanych przez siebie pamiątek związanych z II wojną światową do naszego Muzeum. Wszystkie eksponaty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu.

Przyjmiemy Twoją historię