XI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią

Zapraszamy na XI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią, który w dniach 22-24 września odbędzie się w Gdańsku. W Kongresie weźmie udział aż 300 naukowców i ekspertów z 22 krajów. Założony w 2011 roku Kongres jest największym i wpływowym dorocznym wydarzeniem naukowym i eksperckim poświęconym Białorusi.

Tradycyjnie w centrum uwagi znajdzie się nie tylko Białoruś, ale cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Kongres obejmie około 60 paneli i dyskusji publicznych, podczas których poruszone zostaną różnorodne zagadnienia, od ekonomii, polityki i stosunków międzynarodowych po historię, językoznawstwo i kulturę. Ponadto podczas Kongresu odbędą się prezentacje książek, dyskusje publiczne, projekty badawcze i edukacyjne, a także Nagroda Kongresu za najlepszą publikację naukową w roku 2022.

Wydarzenia w ramach konferencji odbywać się będą w trzech miejscach:

- Europejskie Centrum Solidarności,  pl. Solidarności 1,

- Ośrodek Kultury Morskiej. Oddział Narodowego Muzeum Morskiego, ul. Tokarska 21/25,

- Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, plac Władysława Bartoszewskiego 1.

Więcej informacji związanych z Kongresem, w tym program wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: