Wystawa "... a tajemnicy dochowam niezłomnie, cokolwiek by mnie spotkać miało ..." - Armia Krajowa Podobwód Sędziszów-Ropczyce

Wystawa prezentująca osoby, struktury i działalność Armii Krajowej Podobwodu Sędziszów Ropczyce. Treści wystawy mają w przeważającej części charakter lokalny. Obejmują one omówienie sytuacji Polski we wrześniu 1939 r., wprowadzenie nt. powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, omówienie kolejnych placówek AK na terenie obecnego powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Oprócz paneli wystawowych eksponowane będą także zdjęcia, dokumenty, pamiątki, dokumenty życia społecznego pozyskane od kilkudziesięciu osób związanych z osobami działającymi w AK na ziemi sędziszowskiej i ropczyckiej. Wystawa powstała w oparciu o publikacje, dokumenty i wywiady we współpracy m. in. z Archiwum Państwowym w Rzeszowie, Oddziałem IPN w Rzeszowie i osobami prywatnymi.

Wernisaż 27 września 20l9 r. o godz. 10.45.

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia