Wystawa czasowa: „Czas wojny. Czas okupacji”. Łomża i region w latach 1939-1945.

Wystawa koncentruje się na ukazaniu historii Łomży i jej mieszkańców oraz pobliskich miejscowości – w tym Nowogrodu i Wizny – w latach II wojny światowej. Narracja wystawy przebiega zarówno z perspektywy działań militarnych, jak i życia codziennego ludności cywilnej, w tym Żydów łomżyńskich. Szczególny akcent położony jest na wydarzenia z września 1939 roku. Zadaniem wystawy jest m.in. spopularyzowanie działań 33 pułku piechoty we wrześniu 1939 roku i przedstawienie losów mniej znanych uczestników tamtych wydarzeń.
Ekspozycja została opracowana w oparciu o zbiory Muzeum oraz kolekcjonerów łomżyńskich (zdjęcia, dokumenty, pamiątki i militaria, w tym elementy umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia WP w 1939 roku).
Wystawie towarzyszy oferta edukacyjna dla młodzieży przygotowana przez pracowników Działu Historii (wykłady, warsztaty itp.).

Wernisaż wystawy o godz. 13.00.

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia