Wyniki konkursu MRM #ObrońcyNiepodległej i zaproszenie na uroczystą galę wręczenia nagród

Znamy laureatów II edycji konkursu graficznego #ObrońcyNiepodległej, którego pomysłodawcą jest Młodzieżowa Rada Muzeum.

27 października 2022 r. odbyły się obrady Komisji Konkursowej w składzie:

1.    Przewodniczący – dr hab. Grzegorz Berendt (Dyrektor MIIWŚ)
2.    Członek Komisji – Karolina Romańska (reprezentant MIIWŚ – Kierownik Działu Wydarzeń Kulturalnych)
3.    Członek Komisji – Natalia Gawryluk (reprezentant MIIWŚ – grafik w Dziale Wydawniczym)
4.    Członek Komisji – Agnieszka Czaja (reprezentant MIIWŚ – grafik w Dziele Komunikacji i Promocji)
5.    Członek Komisji – Joanna Raro (członek MRM)
6.    Członek Komisji – Kamil Jabłoński (członek MRM)

Jury nie miało łatwego zadania, gdyż ocenianych było aż 314 prac z całej Polski. Wiele z tych prac wzbudziło podziw jury, gdyż reprezentowało szczególnie wysoki poziom.

W ramach konkursu uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mieli przedstawić wybraną postać obrońcy niepodległej Polski, która w trakcie II wojny światowej (w latach 1939-1945) z bronią w ręku, bądź w inny sposób, wzięła czynny udział w walce o niepodległy byt państwa polskiego.

Uroczysta gala rozdania nagród wraz z otwarciem wystawy prac odbędzie się już 11 listopada o godz. 13:00 w Kinie Muzeum.

Podczas gali wystąpi młoda artystka: Aleksandra Kopij.

Ola Kopij to jedenastoletnia wokalistka z Wrocławia, która zaśpiewa autorskie piosenki z jej najnowszej płyty pt.: "Piosenki w bieli  i czerwieni... część 1". Ola to finalistka i laureatka wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich w tym m.in.: "Skowroneczek" w Nowym Sączu, "Piosenkobranie" w Opolu, "Intermuza" w Sosnowcu i "Jeszcze wiruje twoja płyta" we Wrocławiu. Płyta ukaże się na przełomie listopada i grudnia nakładem Wydawnictwa Soliton z Sopotu. Na Koncercie Ola wykona premierowo piosenkę "Antoni Abraham" o kaszubskim działaczu społecznym i polskim patriocie.

Ola

Serdecznie zapraszamy!