Muzeum II Wojny Światowej

Wykład z cyklu "Spotkania z historią". "Tajemnica Dzięcioła"

W czwartek, 13 stycznia 2011 r., w hotelu Scandic w Gdańsku odbył się wykład dr. Władysława Bułhaka pt. "Tajemnica Dzięcioła", zorganizowany przez Muzeum II Wojny Światowej. Tematem pierwszego w tym roku wykładu z cyklu "Spotkania z historią" była sylwetka szefa Oddziału II (wywiadu i kontrwywiadu) KG AK ppłk dypl. Mariana Drobika.

dr Władysław Bułhak- historyk, naczelnik Wydziału Badań Naukowych, Dokumentacji i Zbiorów Bibliotecznych w Biurze Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Autor książki "Dmowski- Rosja a kwestia polska. U źródeł orientacji rosyjskiej obozu narodowego 1886- 1908". Pod jego redakcją ukazał się tom studiów "Wywiad i kontrwywiad Armii Krajowej". Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych, poświęconym służbom specjalnym Polskiego Państwa Podziemnego, a także funkcjonowaniu aparatu bezpieczeństwa PRL. Obecnie pracuje nad książką poświęconą wywiadowi cywilnemu PRL.