Wydarzenia zaplanowane w placówkach oświatowych oraz w instytucjach kultury działających na terenie Gminy Radziejowice

sierpień 2019 r. - Gminne Centrum Kultury „Powozownia” w Radziejowicach wydaje płytę CD z pieśniami patriotycznymi z okresu II Wojny Światowej w wykonaniu chóru żeńskiego „GAUDEAMUS” działającego przy placówce;
Ponadto Gminna Biblioteka Publiczna w Radziejowicach w okresie od września do połowy grudnia będzie prowadziła akcję w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Eksponatów „Przyjmiemy Twoją historię…” organizowana przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

27 lub 28 września 2019 r. wraz z obchodami 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej odbędzie się uroczysty koncert dla ofiar II Wojny Światowej pt. „Bóg, Honor, Ojczyzna”;
W szkołach podstawowych w dniu 1 września podczas rozpoczęcia roku szkolnego planuje się przypomnieć tę rocznicę, m.in. uczcić minutą ciszy, czy przeprowadzić tematyczną prezentację multimedialną. W trakcie roku szkolnego w szkołach będą przygotowywane uroczyste apele - plan uroczystości zostanie zatwierdzony z organizacją i harmonogramem pracy w nowym roku szkolnym w poszczególnych placówkach.

Data wydarzenia
Województwo mazowieckie, gmina Radziejowice