Wydanie świąteczne "Kuriera Muzealnego"

Z przyjemnością prezentujemy Państwu zapowiedź naszego kwartalnika muzealnego. W nowym czasopiśmie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które w kolejnym kwartale trafi do mieszkańców Gdańska, będziemy nie tylko opowiadać o historii najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości, ale również dzielić się z Państwem interesującymi informacjami z życia Muzeum. W każdym numerze znajdą Państwo wiadomości dotyczące m.in. naszych wydarzeń i projektów kulturalnych, nowych rozwiązań technologicznych czy zbiorów.

Będziemy także prezentować wieści płynące z Westerplatte, gdzie zaczynamy realizować budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Nowe Muzeum stanie się swoistym parkiem pamięci narodowej, w którym podkreślimy, że to właśnie tutaj 1 września 1939 r. wybuchła II wojna światowa. Na Westerplatte przeprowadzimy działania konserwatorskie, odbudujemy część reliktów oraz przywrócimy oryginalne ścieżki komunikacyjne Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Pomoże to z całą pewnością poszerzyć świadomość historyczną Polaków oraz zainteresować gości z całego świata.

W każdym numerze naszego przyszłego czasopisma mogą się Państwo spodziewać wywiadu z ciekawą osobą, współpracującą z naszą instytucją. W niniejszym wydaniu, będącym zapowiedzią kwartalnika, rozmawiamy o Młodzieżowej Radzie Muzeum II Wojny Światowej, pełniącej dla naszej placówki rolę konsultacyjną. To dzięki niej wsłuchujemy się w głos młodego pokolenia! O szczegółach tego projektu opowiadają przewodniczący Rady Mikołaj Sobański-Jóźwiak oraz koordynator jej działań Adrianna Garnik.

Zbliża się Wielkanoc, dlatego też w bieżącym wydaniu nie mogło zabraknąć artykułu o świątecznych tradycjach i trudach dnia codziennego w realiach okupowanej Polski. Żaden totalitaryzm nie był bowiem w stanie oderwać Polaków od pięknej tradycji celebrowania Wielkiej Nocy, dającej nadzieję na lepsze jutro.

Świąteczne wydanie "Kuriera muzealnego" dostępne jest do pobrania TUTAJ.