Wręczenie nominacji do Rady Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

Dnia 14 grudnia 2022r o godzinie 11.00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie, Prezes IPN dr Karol Nawrocki wręczył nominacje do Rady Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Podczas wręczania nominacji Zastępca Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej ds. naukowych - dr Marek Szymaniak został powołany na przewodniczącego Rady.

Skład Rady:

Marek Szymaniak
    Patryk Jaki
    Sebastian Kaleta
    Jan Józef Kasprzyk
    Anna Kołakowska
    Maciej Korkuć
    Mateusz Kotecki
    Janusz Kotowski
    Piotr Mazurek
    Piotr Niwiński
    Piotr Oleńczak
    Kajetan Rajski
    Paweł Szabłowski
    Krzysztof Wyszkowski
    Małgorzata Zwiercan

Rada Muzeum jest organem opiniodawczo-doradczym w zakresie wypełniania przez Muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa. Członków powołuje i odwołuje Prezes IPN-KŚZpNP, który od 17 marca 2022 r. jest organem prowadzącym Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.