Wizyta przedstawicieli Domu Historii Europejskiej

Prof. Grzegorz Berendt, Zastępca Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, spotkał się 7 czerwca br. z przedstawicielami Domu Historii Europejskiej – muzeum powstałego w Brukseli z inicjatywy Parlamentu Europejskiego w maju 2017 roku.

Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ, na wniosek Instytutu Polskiego w Brukseli  zorganizował wizytę studyjną trojga kuratorów z  Domu Historii Europejskiej: dr Andrei Mork (głównej kurator wystaw DHE), Periklesa Christodoulu i Siminy Badica. Gościom towarzyszyła Magdalena Pszczółkowska, Zastępca Dyrektora Instytutu Polskiego w Brukseli. Celem pobytu gości w Polsce, który zaplanowano na 6 i 7 czerwca br. było poznanie polskiej narracji historycznej, ale przede wszystkim stworzenie okazji do nawiązania współpracy polskich muzeów z Domem Historii Europejskiej, które w przyszłości skutkować mogłoby zorganizowaniem np. wystawy czasowej.

Prof. Grzegorz Berendt, rozmawiał z gośćmi o aktualnej działalności Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, szczególnie w sferze wystawienniczej, edukacyjnej i naukowo-badawczej. Po spotkaniu przedstawiciele Domu Historii Europejskiej zwiedzili wystawę główną Muzeum.