Wizyta muzealników z Polskiego Komitetu Międzynarodowej Rady Muzeów ICOM oraz członków Stowarzyszenia Muzealników Polskich

W sobotę 25 lutego 2017 r. muzealnicy z instytucji z całej Polski zrzeszeni w Polskim Komitecie Międzynarodowej Rady Muzeów ICOM oraz Stowarzyszeniu Muzealników Polskich zwiedzili wystawę główną. Po zapoznaniu się z ekspozycją odbyła się dyskusja poświęcona naszemu Muzeum - zarówno w kwestiach funkcjonowania placówki w przyszłości oraz o merytorycznych treściach na wystawie i sposobie ich prezentacji. Członkowie ICOM Polska wymienili poglądy i opinie o przyszłości i działalności nowej, ważnej dla Polski instytucji kultury, jakim jest Muzeum II Wojny Światowej.