Wideo relacja z koncertu "Nie ma większej miłości" w hołdzie Rodzinie Ulmów

Minął wrzesień, miesiąc pełen ważnych wydarzeń. Wśród nich odbyła się wyjątkowa uroczystość – beatyfikacja rodziny Ulmów. Tym wydarzeniem żyła cała Polska. Nieobojętnym było też Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które uczciło to wyjątkowym spotkaniem. 

Przypominamy koncert pt. "Nie ma większej miłości" w hołdzie Rodzinie Ulmów, ku czci Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, który odbył się 10 września 2023 roku w Bazylice pw. św. Brygidy w Gdańsku. To właśnie tej niezwykłej rodzinie i wszystkim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata dedykowane było to wydarzenie. Była to niezwykła okazja do upamiętnienia wszystkich, którzy w czasach niewyobrażalnego terroru nie zawahali się nieść pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

Podczas koncertu wystąpili: Darek Malejonek, Marika, Dagmara i Martyna Melosik, Kasia Malejonek, Aleksandra Idkowska, Symcha Keller, Damian Ukeje oraz Tomasz Mackiewicz, Tomasz Drozdek T.Etno i Kacper Popek.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biuro Programu Niepodległa, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Bazylika Św. Brygidy w Gdańsku oraz Fundacja Muzyka Świata. 

Zobacz relację z beatyfikacji Rodziny Ulmów TUTAJ.