Wernisaż wystawy „Ukradzione dzieciństwo” oraz dyskusja z udziałem autora wystawy dr. Tomasza Łabuszewskiego

Ekspozycja ukazuje życie dzieci od okresu międzywojennego do zakończenia II wojny światowej. Pokazuje jak wyglądało ich życie, a także jak zmieniło się w czasie wojny. Okres dzieciństwa, który został brutalnie przerwany przez politykę terroru prowadzoną przez okupantów, pozostawił w ich życiu ogromną traumę. Elementem wernisażu będzie dyskusja poświęcona traumie jakiej doznały „dzieci wojny”. W dyskusji udział wezmą autor wystawy dr Tomasz Łabuszewski, świadek historii oraz psycholog współpracujący na co dzień zarówno z dziećmi jak i  żołnierzami, którzy uczestniczyli w misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie. Dyskusja będzie poświęcona traumie II wojny światowej, która dotknęła polskie dzieci. Spotkanie poprowadzi redaktor Dariusz Baranik.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00.

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia