Warsztaty prowadzone przez edukatorów z Markowej wokół wystawy Sprawiedliwi 44'

Serdecznie zapraszamy szkoły do udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, prowadzonych przez edukatorów z Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej

Wydarzenie jest dedykowane uczniom szkół ponadpodstawowych.

Terminy i szczegóły wydarzenia:

Kiedy: 24 i 25 września br., godz. 10:00
Czas trwania: ok. 3 godziny (z 2 krótkimi przerwami)
Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk

W przypadku zainteresowania prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: edukacja@muzeum1939.pl

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń

O potwierdzeniu udziału zostaną Państwo poinformowani przez Dział Edukacyjny MIIWŚ.

Program warsztatów:

Wprowadzenie do pojęć „Sprawiedliwi” i „Polacy ratujący Żydów” oraz sytuacji ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej, wraz z omówieniem niemieckich regulacji prawnych na okupowanych polskich terenach (ze szczególnym uwzględnieniem Generalnego Gubernatorstwa).

Prezentacja historii Sprawiedliwych z Markowej, w tym życia ludności żydowskiej na obszarach wiejskich oraz przykładów heroicznych postaw rodzin Ulmów i Szylarów.

Przedstawienie sylwetek Sprawiedliwych Powstańców, takich jak Zofia Kossak-Szczucka i Jan Dobraczyński, ze szczególnym uwzględnieniem ich działalności i decyzji podejmowanych w czasie wojny.

Zakończenie warsztatów wizytą na wystawie czasowej „Sprawiedliwi Powstańcy’44”.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym!