VIII edycja Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza / przesłuchania w MIIWŚ

Zapraszamy do udziału w VIII edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza, którego partnerem jest Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Dla województwa pomorskiego przesłuchania odbędą się 30 października (zgłoszenia do 23 października) w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Festiwal to przedsięwzięcie, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.

Temat Festiwalu stanowią pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II Wojny Światowej oraz dekady po jej zakończeniu.

Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów - świadków tamtych dni, stanowi spełnienie i doskonałą okazję do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

GDAŃSK

TERMIN: 30 października 2023 r.

MIEJSCE: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

KOORDYNATOR: Magdalena Kiwior

KONTAKT: zgloszeniafestiwalpnin@gmail.com

ZGŁOSZENIENIA DO: 23 października 2023 r.

Więcej informacji, w tym regulamin, dostępnych jest na stronie internetowej organizatora: