Ptasie Radio na Westerplatte

Urodziny Ptasiego Radia Gdańsk na Westerplatte

Ptasie Radio to audycja Radia Gdańsk, która od sześciu lat przybliża mieszkańcom Pomorza wiedzę ornitologiczną. W związku 6. urodzinami programu odbył się spacer po Westerplatte, podczas którego przyrodnicy Ewelina Sobańska i Piotr Kamont oraz Ewelina Latoszewska z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku opowiedzieli o przyrodniczych i historycznych walorach półwyspu.

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość poznania gatunków ptaków zasiedlających Westerplatte, ich zwyczajów i śpiewu. Na koniec spaceru wolontariusze Muzeum II Wojny Światowej zamontowali na Westerplatte hotele dla owadów.

Zapraszamy do wysłuchania urodzinowej audycji Ptasiego Radia z udziałem Eweliny Latoszewskiej z (Muzeum II Wojny Światowej oraz przyrodników Eweliny Sobańskiej i Piotra Kamonta. Program poprowadził redaktor Włodzimierz Raszkiewicz.

Wysłuchaj audycji TUTAJ