Uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz bitwy 10. Brygady Kawalerii płk. Stanisława Maczka

Uroczystość organizowana przez powiat suski, Stowarzyszenie Historii Spytkowic, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie oraz wójta gminy Jordanów, upamiętniająca walkę 10. Brygady w Wysokiej koło Jordanowa, prowadzoną w obronie Armii Kraków, w dniach 1-3 września 1939 r.

Program uroczystości 1 września 2019:
11.30 – zbiórka przy remizie OSP w Wysokiej
12.00 – msza święta w kościele w Wysokiej
13.15 – uroczystość na cmentarzu poległych (Apel Pamięci, złożenie wieńców, pokaz kawaleryjski Szwadronu Toporzysko)

Gościem honorowym uroczystości będzie syn gen. Stanisława Maczka – prof. Andrzej Maczek. Uroczystości uświetni kompania honorowa 10. Brygady kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Patronat: Wojewoda małopolski oraz oddział IPN w Krakowie.

Data wydarzenia
Województwo małopolskie, Wysoka k. Jordanowa
Organizator
wójt gminy Jordanów, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej