Uroczystości w gminie Stary Targ

Przeorat Pomorski Orderu Świętego Stanisława zaplanował obchody związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, które odbędą się 14 września w Tulicach. Program:

12.00 – Msza święta za Ojczyznę w kościele św. Stanisława Bpa Męczennika w Waplewie
13.00 – Konferencja naukowa i wystawa pod patronatem IPN w Muzeum Tradycji Szlachetnej w Waplewie. Wystawa „Polska Walcząca”
15.00 – Odsłonięcie pamiątkowej skały w Tulicach  poświęconej Żołnierzom Wyklętym wraz z rzeźbą Danuty Siedzikówny, w asyście kompanii reprezentacyjnej Zakładu Karnego w Sztumie, grup rekonstrukcyjnych oraz pocztów sztandarowych.
– Pomorski Rajd Rowerowy „Nasza Polska” z metą w Tulicach, zlot patriotyczny, koncert grupy BUGI, ognisko, piknik, grill, wspólne śpiewanie.

Data wydarzenia
gmina Stary Targ