Uroczystości rocznicowe oraz akcja biblioteki w Łapach

1 września na Placu Niepodległości w Łapach zaplanowano uroczystość z udziałem pocztów sztandarowych połączoną z częścią artystyczną oraz składaniem kwiatów przy Pomniku Niepodległości.

Przez cały wrzesień Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy będzie prowadziła akcję facebookową „Wojennym tropem po literaturze”. Codziennie na fanpage'u Biblioteki mają ukazywać fragmenty książek dotyczące II wojny światowej. Będą to wspomnienia, wypisy z dzienników, a także poruszające fragmenty z literatury pięknej dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Do tekstu zostanie dołączony opis bibliograficzny, obwoluta książki oraz informacja, w którym dziale biblioteki można daną książkę wypożyczyć.

Oprócz tej akcji biblioteka będzie organizować wystawy w gablotach i drukować gazetki tematyczne. We wrześniowym wydaniu Gazety Łapskiej pojawi się informacja o ciekawszych wydawnictwach  poruszających tematykę wojenną. Ponadto w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu miasta i gminy Łapy zostaną zorganizowane uroczyste apele upamiętniające wydarzenia sprzed 80 lat.

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia