Uroczyste zapalenie zniczy na gąbińskim cmentarzu, gdzie pochowani są żołnierze i mieszkańcy Gąbina, polegli w walkach września 39’

1 września o godzinie 4:45 zaplanowane jest uroczyste zapalenie zniczy na gąbińskim cmentarzu, gdzie pochowani są żołnierze i mieszkańcy Gąbina, polegli w walkach września 39’. W wydarzeniu uczestniczyć będą lokalne władze samorządowe, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji społecznych oraz mieszkańcy. W dalszej kolejności odwiedzone zostaną pozostałe nekropolie, na których pochowani są żołnierze września 1939 roku. O godzinie 12:00 odbędzie się Msza Święta w intencji poległych. Planowane są również dodatkowe działania typu: wystawa okolicznościowa, przygotowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Gąbińskiej (TMZG) – odbędzie się ona w zabytkowej kamienic z 1809 roku, miejscu urodzenia ostatniego premiera II RP Sławoj Felicjana Składkowskiego. Ponadto planowany jest rajd rowerowy pamięci września 39 (przygotowany przez stowarzyszenie MUKS Tandem Gąbin), prezentacja grup rekonstrukcyjnych, udekorowanie miasta historycznymi plakatami z września, wsadzenie w parku miejskim na starówce drzewka pamięci a także obecność Wojsk Obrony Terytorialnej ( w formie prezentacji oraz uatrakcyjnienia uroczystości) i występy okolicznościowe lokalnych grup artystycznych.

Data wydarzenia
Województwo mazowieckie, Gąbin