Ukraiński Tydzień w Gdańsku - wydarzenia w MIIWŚ

Zapraszamy na Ukraiński Tydzień w Gdańsku, który odbędzie się w dniach 18-24 października 2023 r. Wydarzenia w ramach tego przedsięwzięcia odbywać się będą także w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Wydarzenia w MIIWŚ:

Koncert ukraińskiej muzyki i poezji Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania
19 października godz. 19:00 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wstęp wolny

Uczniowie tej szkoły znaleźli się w trudnej sytuacji. Ich ojcowie, często również matki, pozostali w Ukrainie, by bronić Ojczyzny przed najeźdźcą. Żeby zrozumieć, z jakim okrucieństwem walczy Ukraina, trzeba zapoznać się z niektórymi faktami. Właśnie to proponują Państwu uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.

Koncert Orkiestry Sił Zbrojnych Ukrainy
20 października godz. 19:00 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wstęp wolny

Członkowie orkiestry to wojskowi, którzy obecnie walczą z rosyjskim wrogiem. W miedzieczasie koncertują we wschodnich częściach Ukrainy, aby dodać otuchy innym Żołnierzom, którzy walczą na froncie. Głównym repertuarem orkiestry są własne aranżacje klasycznej oraz nowoczesnej muzyki ukraińskiej. Dzięki festiwalowi Ukraiński Tydzień w Gdańsku Muzycy - Żołnierze zamiast broni wezmą do ręki instrumenty, aby w wyjątkowy sposób zademonstrować moc i wolność muzyki, która wciąż kwitnie w Ukrainie. Zagrają najlepsze hity w historii ukraińskiej muzyki.

Pozostałe wydarzenia:

Organizatorzy: Konsulat Ukrainy w Gdańsku, Fundacja Widowisk Masowych.
Współorganizator: Samorząd Województwa Pomorskiego.
Patronat honorowy: Aleksandra Dulkiewicz Prezydent Miasta Gdańsk, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego.
Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl.
Sponsorzy: Firma Ziaja, Fundacja Gdańska, KAPER CONSULTING Morskie Usługi Konsultingowe, Grupa Zarządzająca POMERANIA S.A.