Od lewej: prof. Paweł Machcewicz, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, prof. Norman Davies, przewodniczący Kolegium oraz członek Kolegium prof. Krzysztof Pomian, fot. D. Jagodziński

Szóste posiedzenie Kolegium Programowego Muzeum II Wojny Światowej

8 listopada 2012 r. w Gdańsku odbyło się szóste posiedzenie Kolegium Programowego Muzeum II Wojny Światowej, w skład którego wchodzą wybitni historycy z Polski i z zagranicy.

Obrady zostały poprzedzone wizytą członków Kolegium Programowego na placu budowy Muzeum, przy ul. Wałowej.

Na kolejnym spotkaniu dyrekcja Muzeum przedstawiła członkom Kolegium informacje o bieżących działaniach Muzeum. Zwrócono przede wszystkim uwagę na rozpoczęcie prac budowlanych na działce Muzeum oraz dobiegające końca prace nad projektem scenografii wystawy głównej. Uczestnicy posiedzenia zapoznali się również z projektami technicznymi oraz wizualizacją wystawy głównej, które zaprezentował im główny projektant wystawy inż. Didier Geirnaert z Tempory. Dalszą część posiedzenia poświęcono dyskusji nad przedstawionym materiałem oraz prezentacji najciekawszych eksponatów, które trafiły w ubiegłym roku do Muzeum.