Przejdź do treści

Spotkanie z reżyserem Rafałem Wieczyńskim

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jako Partner 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zorganizowało pokaz filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Bezpośrednio po projekcji odbyło się spotkanie z reżyserem filmu Rafałem Wieczyńskim oraz oraz producentem filmu Julitą Świercz-Wieczyńską. Spotkanie poprowadził dr Tomasz Szturo, Z-ca Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Przełomowe wydarzenia z najnowszej historii Polski, dylematy Polaków na ich tle oraz sylwetki wybitnych patriotów prezentują filmy, które znalazły się w specjalnej pozakonkursowej sekcji 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „100 Lat Niepodległości”.

Film „Popiełuszko. Wolność jest w nas” to dramat historyczny, biograficzny, który przedstawia kapłana Solidarności, ks. Jerzego Popiełuszkę (1947-1984). To opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem swojego pokolenia oraz symbolem wolności i odwagi. Film przedstawia życie księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, a następnie pokazuje proces rodzenia się legendy ks. Jerzego Popiełuszki w czasie ciężkiej próby stanu wojennego. 

CZYTAJ WIĘCEJ <<< KLIKNIJ