Przejdź do treści

Spotkanie z aktorem Arkadiuszem Jakubikiem

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jako Partner 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zorganizowało pokaz filmu "Wołyń" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Przełomowe wydarzenia z najnowszej historii Polski, dylematy Polaków na ich tle oraz sylwetki wybitnych patriotów to filmy, które znalazły się w specjalnej pozakonkursowej sekcji 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych "100 Lat Niepodległości”.

Przed projekcją odbyło się spotkanie z aktorem Arkadiuszem Jakubikiem, odtwórcą roli Macieja Skiby w filmie "Wołyń". Spotkanie poprowadził dr Marek Szymaniak, Kierownik Działu Naukowego Muzeum.

Arkadiusz Jakubik - polski aktor, reżyser i scenarzysta teatralny, a także piosenkarz i wokalista. Czterokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii: najlepsza drugoplanowa rola męska. W 1992 ukończył Wydział Aktorski we Wrocławiu. Występował w Operetce Warszawskiej (1993-1994) i Teatrze Rampa w Warszawie (1997-2000). Lider zespołu „Dr Misio”. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).