Spotkania z Historią – wykład „Wiele dróg prowadzi do Hiszpanii: polsko-żydowskie ochotniczki Hiszpańskiej Wojny Domowej, 1936-39”

Zapraszamy w środę 3 lipca o godz. 17:00 do Restauracji Vidokova na 5 piętrze Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na kolejną odsłonę cyklu "Spotkania z historią". Tym razem wykład pt. „Wiele dróg prowadzi do Hiszpanii: polsko-żydowskie ochotniczki Hiszpańskiej Wojny Domowej, 1936-39” wygłosi dr Anna Muller.

Anna Muller otrzymała tytuł magistra na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorat obroniła na Indiana University, w Bloomington, w Stanach Zjednoczonych. Pracuje na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Michigan-Dearborn. Jest również prezeską PIASA (Polish Institute of Arts and Sciences). W latach 2010 – 2012 pracowała jako kuratorka w Muzeum II Wojny w Gdańsku, gdzie współorganizowała wystawy poświęcone Holokaustowi, obozom koncentracyjnym, pracy przymusowej i eugenice. W 2018 opublikowała książkę: If the Walls Could Speak. Inside a Women’s Prison in Communist Poland (Oxford University Press, 2018) oraz Ań Ordinary Life? Journeys of Tonia Lechtman, 1918-1996 (Ohio University Press, 2020). Jest autorką artykułów poświęconych historii Polski w oparciu o analizy gender i źródła oral history. Na Uniwersytecie Michigan-Dearborn prowadzi kursy z historii Polski, Europy Środkowej i historii kobiet.

Data: 3 lipca 2024 roku o godz. 17:00
Gdzie: Restauracja Vidokova +5 (Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku)