Spektakle: "Zofia" i "Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki" / fot. marta_ankiersztejn

Spektakle "Zofia" i "Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki"

Zapraszamy na pokazy monodramów, spektakli konkursowych w ramach Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry". Zachęcamy do udziału w bezpłatnych pokazach organizowanych w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Spektakle w Sali Konferencyjnej:

? Sobota, 30 czerwca 2018 r.

godz. 17:00 Przemysław Tejkowski „Melduje Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki”, reż. Sławomir Gaudyn

Monodram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki" to sceniczna dokumentacja życia i działalności wybitnego Polaka, Witolda Pileckiego, zamordowanego przez komunistów. Scenariusz przedstawienia został oparty na autentycznych dokumentach, takich jak listy, poezja i wypowiedzi Pileckiego, ale też protokoły z przesłuchań i przewodu sądowego.

? Niedziela, 1 lipca 2018 r.

17:00 Małgorzata Pieńkowska „Zofia”, reż. Anna Wakulik

„Zofia” to historia jednego życia, w którym mieściło się żyć co najmniej kilka. To historia, która nie dzieje się w podręcznikach, tylko w pojedynczym istnieniu. To wreszcie historia tych, którzy musieli dać sobie radę z najcięższym zadaniem po wojennej zawierusze - z życiem. Tekst inspirowany jest biografiami matek Powstańców Warszawskich (m.in. Zofii Rodowiczowej, matki porucznika Jana Rodowicza pseudonim "Anoda").

Autorka: Anna Wakulik
Reżyseria: Beniamin Bukowski
Kostiumy: Elżbieta Radke
Muzyka: Aleksandra Goetzen
Światło: Maciej Majchrzak
Obsada: Małgorzata Pieńkowska

Dwa Teatry-Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej to festiwal teatralny odbywający się w Sopocie od 2001 r.

? BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W KASACH MUZEUM W DNIU SPEKTAKLU

30.06.2018 r. - 01.07.2018 r.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Sala Konferencyjna, poziom -3