Spacery kuratorskie po wystawie czasowej „Hiob – skarga i przezwyciężenie

Zapraszamy na spacery kuratorskie po wystawie czasowej „Hiob – skarga i przezwyciężenie”, które odbędą się 22/09 i 23/09 o godz. 11:00 oraz 14:00 (zbiórka na poziomie -3, przed salą wystaw czasowych).

Ekspozycja składa się z rzeźb oraz obrazów autorstwa niemieckiego artysty Gero Hellmutha i jest dostępna w sali wystaw czasowych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, na poziomie -3 do końca września.

Wszystkich chętnych po ekspozycji oprowadzi autor wystawy – niemiecki artysta urodzony w czasie II wojny światowej.

Tematyka jego prac wpisuje się w działalność #M2WŚ, której głównym zadaniem jest ukazywanie losów oraz doświadczeń ludności podczas wojny. Przedstawienie tychże zagadnień stanowi niezwykle trudne zadanie, zarówno dla muzealników, jak również artystów. Zagłębienie się w stratę, cierpienie, śmierć oraz usiłowanie prezentacji skali okrutnych zbrodni zwiedzającym to zmagania, z którymi borykamy się każdego dnia.

W pracach Gero Hellmutha dostrzegamy smutek, rozpacz, strach, ale jest w nich również nadzieja i szansa na nowy początek.

Sam tytuł wystawy nawiązuje do biblijnego Hioba, który pomimo nieustannych przeciwności losu, nie poddaje się i nie traci wiary.

Spacery odbędą się 22/09 i 23/09 o godz. 11:00 oraz 14:00.

Zbiórka na poziomie -3, przed salą wystaw czasowych.

Zachęcamy do udziału!