Przejdź do treści
Spacer

Spacer muzealny w rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę

W związku z 82 rocznicą ataku Związku Sowieckiego na Polskę, serdecznie zachęcamy osoby pełnoletnie do zapisów i udziału w spacerach muzealnych w dniu 18 września br. (sobota), podczas których wraz z edukatorem muzealnym zapoznamy się z wybranymi częściami wystaw prezentowanych w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: czasowej „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej” oraz ekspozycji stałej.

Tego dnia spacery muzealne rozpoczną się o godz.: 11:00, 12:30, 14:30, 15:30.

 

Równocześnie informujemy, że wyczerpał się limit miejsc dla osób, zainteresowanych odbyciem spacerów muzealnych planowanych na 17 września br. (piątek).

 

Podczas spacerów prezentować będziemy m.in. historię polskiej tablicy granicznej wydobytej z rzeki Zbrucz, która znajduje się w zbiorach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Historia tego eksponatu jest także przybliżana w trakcie spaceru dedykowanemu IV rozbiorowi Polski, tutaj pada również pytanie: w jaki sposób sowiecki agresor potraktował polskie symbole państwowe i narodowe widniejące na granicy Rzeczpospolitej? Podczas spaceru będzie można również obejrzeć, a także zapoznać się z historią cennego daru profesora Wiesława Gruszkowskiego dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, tj. polską flagą ze Lwowa, a także losami ukrywającej ją rodziny Gruszkowskich.

 

 Każde spotkanie potrwa około 60 min. Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy przesłać na poniższy adres e-mail: edukacja@muzeum1939.pl wypełniony formularz.

 

Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi z akceptacją formularza.

 

Formularz do pobrania

 

Udział w spacerze muzealnym jest bezpłatny.

 

Zachęcamy do zapisów i udziału!!!