Spacer kuratorski z autorami wystawy czasowej poświęconej 100-leciu KS Gedania (30/11)

Spacer kuratorski z autorami wystawy czasowej poświęconej 100-leciu KS Gedania (28/12)

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na kolejny spacer kuratorski z autorami wystawy czasowej „W sporcie siła. Historia Klubu Sportowego Gedania”, który odbędzie się 28 grudnia (środa) o godz. 11:00. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

Wystawa powstała z okazji stulecia założenia klubu w 1922 roku. Spacer kuratorski będzie niepowtarzalną szansą na poznanie niezmiernie ciekawej ekspozycji, historii prezentowanych eksponatów, a także ciekawostek dotyczących samej produkcji i procesu jej powstawania. Kuratorzy przede wszystkim przybliżą Państwu historię klubu oraz przedstawią dlaczego jego istnienie miało tak duże znaczenie oraz wpływ na Polaków mieszkających w Wolnym Mieście Gdańsku, nie pomijając jednocześnie wątków sportowych, które w tej historii odgrywają najważniejszą rolę.

Spotkanie potrwa ok. 60 min. Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy wypełnić formularz:

Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi od MIIWS z akceptacją formularza.