Sesja popularnonaukowa „Piaśnica–Szpęgawsk–Mniszek… Pamięć o polskich ofiarach niemieckich zbrodni na Pomorzu w 1939 r.” | 28 września
Czym była zbrodnia pomorska 1939 r. i dlaczego trzeba pamiętać o jej ofiarach? Do jakich metod eksterminacji ludności polskiej posuwali się niemieccy oprawcy? Ilu Polaków zginęło wskutek zbrodniczych poczynań Niemców na Pomorzu w pierwszych miesiącach trwania II wojny światowej? Odpowiedzi na powyższe pytania, a także wiele innych zagadnień, przyniesie sesja popularnonaukowa pt. „Piaśnica–Szpęgawsk–Mniszek… Pamięć o polskich ofiarach niemieckich zbrodni na Pomorzu w 1939 r.”, na którą serdecznie zapraszamy.
Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939 r. Organizatorami sesji są Muzeum II Wojny Światowej i Instytut Pamięci Narodowej.
- 28 września 2023 r., godz. 12.00–13.45,
- Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pl. Władysława Bartoszewskiego 1, sala kinowa (poziom –3).
Sesja będzie podzielona na sześć głównych wystąpień tematycznych. Głos zabiorą wybitni specjaliści z zakresu historii XX w., m.in. dr Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz prof. Bogdan Chrzanowski.
kliknij w program, aby powiększyć