Muzeum II Wojny Światowej

Rozpoczęły się warsztaty w ramach Muzealnego Medi@projektu

Muzeum II Wojny Światowej w 2012 r. prowadzi warsztaty dziennikarskie i fotoreporterskie skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych interesujących się fotografią i dziennikarstwem. W projekcie edukacyjnym bierze udział 25 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Trójmiasta, podzielonych zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, na grupę dziennikarską oraz fotograficzną.

Pod koniec stycznia odbyły się pierwsze zajęcia w ramach „Muzealnego Medi@projektu”. Warsztaty fotograficzne poprowadził p.Grzegorz Mehring - fotoreporter z "Dziennika Bałtyckiego". Uczestnicy projektu poznali specyfikę fotografii prasowej oraz otrzymali praktyczne wskazówki przydatne w pracy fotoreportera. Głównym celem zajęć było przygotowanie do fotografowania inscenizacji historycznej „Ardeny 44”. Natomiast warsztaty dziennikarskie przeprowadził p.Tomasz Słomczyński - dziennikarz i publicysta "Dziennika Bałtyckiego." W trakcie spotkania młodzież uczyła się pisania reportażu z wydarzenia.

Pierwszym wyzwaniem, z jakim zmierzyła się młodzież był udział w inscenizacji historycznej „Ardeny 44”, która odbyła się w niedzielę 29.01.2012 r. Zadaniem uczestników z sekcji fotograficznej było przygotowanie materiału fotograficznego, natomiast sekcja dziennikarska zbierała informacje do reportażu. Podsumowanie ich działań odbędzie się podczas kolejnych spotkań w organizowanych w ramach projektu.