Rowerowy peleton pamięci w Białymstoku

Muzeum Pamięci Sybiru  planuje organizację  Peletonu pamięci. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie agresji sowieckiej na Polskę. Dodatkowo w roku bieżącym, ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Białystok niepodległości,  zostaną wyeksponowane miejsca i osoby związane z historią Białegostoku. Zaplanowany został przejazd rowerowy do miejsc związanych z białostoczanami, którzy stali się ofiarami NKWD i zostali wywiezieni w głąb ZSRR.

Peleton Pamięci poprzedzą letnie tygodniowe warsztaty teatralne dla młodzieży (30 uczestników podzielonych na trzy grupy). Młodzież weźmie udział w działaniach wrześniowych jako rekonstruktorzy, przygotuje etiudy teatralne do fotografii prezentowanych na trasie Peletonu.

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia