„Przyszłość, teraźniejszość, przyszłość” – wydmińskie spotkania rocznicowe

25 sierpnia br. zostaną zorganizowane dwa wydarzenia:

„Pamięć wyryta w kamieniu” – odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej obrońcy Westerplatte ppor. Władysławowi Hryhorowiczowi.

W programie przewidziano m.in.:
-uroczyste rozpoczęcie uroczystości i przemówienia
-symboliczne odsłonięcie tablicy pamiątkowej z udziałem zaproszonych gości
-poświęcenie tablicy pamiątkowej
-złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
-podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ufundowania tablicy pamiątkowej
-przejście uczestników uroczystości ulicami Wydmin na miejsce pikniku militarnego.

Początek o godz. 11.45 przy budynku mieszkalnym przy ul. Grunwaldzkiej 31 w Wydminach. Wcześniej - o 10.30 -  odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach.

Wydmiński Piknik Militarny „Obserwuj najlepszych”

W programie przewidziano m.in.:
-uroczyste rozpoczęcie pikniku wojskowego, przemówienia
-prezentacja sprzętu 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Orzyszu
-pokazy wyszkolenia, musztry paradnej, walki wręcz, technik wojskowych i ratownictwa medycznego
-spotkania z żołnierzami polskimi i amerykańskimi
-koncert orkiestry wojskowej
-propozycje służb mundurowych na przygotowanych stoiskach promocyjnych gdzie osoby zainteresowane służbą wojskową będą mogły uzyskać niezbędne informacje na temat wszelkich form jej pełnienia
-gry i zabawy dla dzieci z animatorami, strefy zabaw dla dzieci
-swoje możliwości w formie edukacyjnej zaprezentuje policja (namiot z akcesoriami policyjnymi, ulotkami informacyjnymi, kolorowankami i policyjnym sprzętem)
-prezentacje grup rekonstrukcyjnych
-stowarzyszenie „Dla Niepodległej” przedstawi przygotowany folder poświęcony Bohaterowi Września ppor. Władysławowi Hryhorowiczowi
-sympatykom wojskowej kuchni wydawana będzie tradycyjna grochówka

Początek o godz. 13.00 na Placu Nadleśnictwa Giżycko w Wydminach.

Kolejne wydarzenie w ramach projektu „Przyszłość, teraźniejszość, przyszłość” – wydmińskie spotkania rocznicowe zostanie zorganizowane 3 września br. Będzie to:

Wystawa „Bohaterscy żołnierze żyją, póki o nich pamiętamy. Rzecz o ppor. Władysławie Hryhorowiczu”

-rozpoczęcie, powitanie gości
-krótka informacja na temat ppor. Władysława Hryhorowicza i podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wystawy
-wypowiedzi zaproszonych gości
-uroczyste otwarcie wystawy, przecięcie wstęgi
-indywidualne zwiedzanie wystawy, wpisy do księgi pamiątkowej
-poczęstunek

Początek o godz. 12.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Wystawa będzie prezentowana do 31 października br.

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia