Muzeum II Wojny Światowej

Promocja książki dr. Tomasza Chincińskiego "Forpoczta Hitlera"

W ramach kolejnych "Spotkań z historią" 25 marca 2010 r. w Hotelu Scandic w Gdańsku odbyła się promocja książki Tomasza Chincińskiego "Forpoczta Hitlera. Niemiecka dywersja w Polsce w 1939 roku", którą wydało Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR z Warszawy.

W spotkaniu udział wzięli m. in. autor książki oraz dr hab. Andrzej Gąsiorowski, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, pracownik naukowy Oddziału Sopockiego Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Dr Tomasz Chinciński jest historykiem, pełni funkcję kierownika Działu Naukowego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W latach 2003-2007 był sekretarzem zespołu badawczego, który zajmował się wydarzeniami bydgoskimi z września 1939 r. Jest współautorem (wraz z Pawłem Machcewiczem) tomu Bydgoszcz 3-4 września 1939. Studia i dokumenty (2008).

Więcej informacji o książce znajdą Państwo w dziale (przejdź tutaj-->) "Nasze publikacje".