Projekt edukacyjny Nigdy więcej wojny – „Skłodowska” pamięta!

W ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie zostaną podjęte następujące działania:
1. W czasie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego wprowadzony zostanie akcent historyczny dotyczący wybuchu II wojny światowej i dekoracja dotycząca tej tematyki oraz religijny – modlitwa za poległych w czasie działań wojennych połączona z minutą ciszy w tej intencji.
2. We wrześniu we wszystkich klasach na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie zostaną przeprowadzone lekcje dotyczące 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
3. Nauczyciele religii z uczniami we wrześniu odwiedzą groby poległych za ojczyznę.
4. Wychowawcy i nauczyciele w ramach przedmiotów wraz z uczniami wybiorą się na spacer po Wyszkowie śladami miejsc pamięci poległych w walkach za ojczyznę.
5. W świetlicy szkolnej przygotowana zostanie wystawa historyczna dotycząca II wojny światowej na terenie miasta Wyszkowa i okolic.
6. W bibliotece szkolnej przygotowana zostanie wystawa książek i czasopism o tematyce wojennej.
7. W salach lekcyjnych przygotowane zostaną gazetki tematyczne.
8. W szkole zostanie przeprowadzony konkurs historyczny o tematyce: Polska i Polacy w czasie II wojny światowej(ze szczególnym uwzględnieniem paktu Ribbentrop-Mołotow – 23 sierpnia 1939 r., niemieckiego ataku na Polskę faktycznie rozpoczynającego II wojnę światową – 1 września 1939 r., oraz sowieckiej inwazji na Rzeczpospolitą – 17 września 1939r.).

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia
Miasto
Wyszków
Organizator
Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie