Muzeum II Wojny Światowej

Prezentacja projektu budynku Muzeum w Berlinie

28 września 2011 r. w Berlinie miała miejsce prezentacja koncepcji architektonicznej budynku Muzeum II Wojny Światowej opracowana przez biuro Kwadrat z Gdyni. Prezentacja została zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia „Architektoniczna Nagroda Berlina” oraz Deutsche Gesellschaft i Polsko-Niemieckiej Fundacji na Rzecz Nauki.

Autorzy projektu prezentowali efekty swojej pracy w obecności przedstawicieli środowiska związanego z architekturą, historyków oraz przedstawicieli muzeów i prasy. Wydarzenie było również okazją do przybliżenia gościom idei Muzeum II Wojny Światowej. Misję i bieżącą działalność powstającej instytucji przedstawiła zgromadzonym dyrekcja Muzeum, prof. dr hab. Paweł Machcewicz oraz dr hab. Piotr M. Majewski.