Wizyta członków Rady Powierniczej Muzeum II Wojny Światowej na placu budowy Muzeum. Fot. Roman Jocher

Posiedzenie Rady Powierniczej Muzeum II Wojny Światowej

17 grudnia 2014 r. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powierniczej  Muzeum II Wojny Światowej. Spotkanie rozpoczęto od wizyty na placu budowy Muzeum, gdzie członkowie Rady w towarzystwie dyrekcji oraz przedstawicieli generalnego wykonawcy zapoznali się z obecnym stanem prac.

Podczas posiedzenia najwięcej uwagi poświęcono pracom nad budową Muzeum oraz postępom w realizacji wystawy stałej. Członkowie Rady zapoznali się m.in. z dotychczasowymi efektami prac firmy No Label, która razem z zespołem Muzeum pracuje nad przygotowaniem multimediów i filmów dokumentalnych na wystawę główną Muzeum II Wojny Światowej. Wiele uwagi poświęcono również analizie bieżącej działalności Muzeum.

Radę Powierniczą Muzeum II Wojny Światowej tworzą m.in. historycy, muzealnicy i kombatanci. Funkcję Przewodniczącego Rady pełni prof. Bogdan Chrzanowski.