Posiedzenie Kolegium Programowego Muzeum II Wojny Światowej. Fot. Roman Jocher

Posiedzenie Kolegium Programowego Muzeum II Wojny Światowej

29 listopada 2013 r. w siedzibie Muzeum w Gdańsku odbyło się kolejne posiedzenie Kolegium Programowego Muzeum II Wojny Światowej. Tegoroczne spotkanie rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego w tym roku członka Kolegium Programowego prof. Israela Gutmana.

Podczas posiedzenia najwięcej uwagi poświęcono pracom nad budową Muzeum, a w szczególności analizie postępów w realizacji wystawy stałej. Członkowie Kolegium zapoznali się m.in. z dotychczasowymi efektami prac firmy No Label, która w lutym tego roku wygrała konkurs na przygotowanie multimediów i filmów dokumentalnych na wystawę główną Muzeum II Wojny Światowej.

Kolegium Programowe Muzeum II Wojny Światowej tworzą wybitni historycy z Polski i z zagranicy. Funkcję Przewodniczącego Kolegium od 2009 r. pełni prof. Norman Davies.