Pola Nadziei - #m2wś wspiera pomorskie hospicja

Jak co roku, Muzeum II Wojny Światowej włącza się do akcji Pola Nadziei na Pomorzu.

Pola Nadziei pomagają hospicjom finansować opiekę nad dorosłymi i dziećmi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia.

Zbiórka trwa od 28 marca do 10 kwietnia.

Wielki finał akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2022 odbędzie się w niedzielę 3 kwietnia.

W tym dniu kwestujących wolontariuszy Muzeum oraz członków Młodzieżowej Rady Muzeum będziecie mogli spotkać podczas spaceru na Westerplatte, a także odwiedzając Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Tworzona przez 7 pomorskich hospicjów akcja, ma ukazać społeczeństwu na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działanie.

Pola Nadziei na Pomorzu organizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Caritas Archidiecezji Gdańskiej - Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych hospicjów.

Akcję „Pola Nadziei na Pomorzu” można wspierać również uczestnicząc w wirtualnej zbiórce, poprzez stronę: www.polanadzieinapomorzu.pl

Dołącz do nas i wrzuć datek, który pomoże hospicjom w trudnym czasie.

Niech dobro zakwitnie!