Zapraszamy nauczycieli w dniach 18-20 października na trzy dni pełne wspólnych warsztatów, praktycznych przykładów i prezentacji o tym jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia w codziennej pracy. Uczestnicy seminarium Pamięć historii - wyzwania współczesnej edukacji. Konferencja metodyczna w Gdańsku będą mieli również okazję zwiedzić wyjątkową, jedną z największych i najciekawszych wystaw w Europie dostępną 14 metrów pod ziemią w MIIWŚ, a także zapoznać się z najnowszą wystawą czasową „LAS. Schronienie ofiar. Kryjówka Zbrodni” przygotowaną w związku z obchodami 85. rocznicy wybuchu II WŚ.

Oprócz warsztatów i zajęć w muzeum, przygotowaliśmy także intersujące spacery po Starym i Głównym Mieście oraz wizytę w oddziałach Muzeum Gdańska: Muzeum Poczty Polskiej  i Muzeum Bursztynu. Na zakończenie wszyscy będą mogli wziąć udział w spacerze historycznym „Śladami wojny” na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w rejonie: Rumia – Zbychowo – Biała.

Aby wziąć udział w spacerze, należy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: edukacja@muzeum1939.pl. Zgłoszenie będzie potwierdzone po otrzymaniu odpowiedzi z akceptacją formularza.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do szybkiej rezerwacji!