Filmy | Grudzień 2018

OPISY FILMÓW I ZWIASTUNY | GRUDZIEŃ 2018

BOHEMIAN RHAPSODY

reż. Bryan Singer, 135 min, 2018, USA, Wielka Brytania, biograficzny, muzyczny

Niezwykła opowieść o powstałym w latach 70. XX wieku zespole Queen i jego liderze, Freddiem Mercurym. Film pokazuje błyskotliwą karierę grupy, która dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspinała się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercuryego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania.

FUGA | PREMIERA

reż. Agnieszka Smoczyńska, 100 min, 2018, Polska, thriller, psychologiczny

„Fuga” to obraz z gatunku mystery, który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej. W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała („Moje córki krowy”), Łukasz Simlat („Konwój”) i Zbigniew Waleryś („Papusza”). „Fuga” to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Córek Dancingu”.

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego, co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

KRAINA WIELKIEGO NIEBA | PREMIERA

reż. Paul Dano, 104 min, 2018, USA, dramat

Carey Mulligan i Jake Gyllenhaal w zachwycająco pięknym debiucie reżyserskim Paula Dano na podstawie bestsellerowej powieści „Wildlife” autorstwa laureata Nagrody Pulitzera, Richarda Forda.

Jeanette (Carey Mulligan) i Jerry (Jake Gyllenhaal) są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

Za znakomitym, zachwycającym wizualnie debiutem Paula Dano stoją producenci „The Florida Project” oraz „Drogi do szczęścia”, a za muzykę odpowiada nominowany do Oscara, David Lang, autor ścieżki dźwiękowej do „Młodości” Paolo Sorrentino, znany również z pracy przy filmach „Wielkie piękno” i „Requiem dla snu”.

PLANETA SINGLI 2

reż. Sam Akina, 120 min, 2018, Polska, komedia romantyczna

Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku, kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On wcale nie ma zamiaru się ustatkować, a ona chce poważnego związku. Tymczasem nagle pojawia się Aleksander. Zauroczony Anią milioner przekonany jest, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki. Przygotujcie się na eksplozję humoru, wzruszeń, pozytywnej energii i dawkę przedświątecznej atmosfery.

Kino Muzeum zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru.

Kino Muzeum

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

pl. Władysława Bartoszewskiego 1

Informacja | tel.: +48 58 760 09 60; e-mail: info@muzeum1939.pl

Biuro kina | tel.: (58) 760 31 87; e-mail: kino@muzeum1939.pl

Facebook | facebook.com/kino.Muzeum.MIIWS

Instagram | instagram.com/kino_muzeum

Sprzedaż biletów on-line | https://bilety.muzeum1939.pl/

Sala kinowa licząca 115 miejsc oraz kasy biletowe znajdują się na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej.

Sprzedaż biletów online | bilety.muzeum1939.pl