Obchody w Radzanowie

Obchody będą organizowane dokładnie w tym dniu i o tej godzinie, gdzie w Radzanowie na tzw. Radzanówku Niemcy chcieli zbombardować most w Radzanowie i w trakcie tego bombardowania zginęła ludność cywilna a kilka osób zostało rannych. W programie:

- Spektakl teatralny "Strach" z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
- odczyt historyczny poświęcony bombardowaniu Radzanowa w dniu 3 września 1939r.
- przejście pod figurkę upamiętniającą wydarzenia, odsłonięcie tablicy pamiątkowej i złożenie kwiatów.

Początek uroczystości o godz. 10.00.

„Strach”

Spektakl grupy teatralnej  OHANA działającej przy Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu.

Scenariusz został napisany w 2017 roku przez Wiktorię Petrykowską - wówczas uczennicę klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Raciążu.

Jest to studium niepełnej rodziny polskiej w czasach okupacji oraz wpływie wojny na postawy i zachowania ludzkie. Spektakl opowiada o rozterkach, wyborach, odpowiedzialności i stracie.

Data wydarzenia
Województwo mazowieckie, Radzanów