Obchody Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

24 sierpnia 2019 r., Kuligów (gmina dąbrówka, powiat wołomiński) impreza plenerowa „Policjanci w obronie Ojczyzny w 1939 r.”

Impreza organizowana pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Organizatorzy: Wójt Gminy Dąbrówka, Starosta Wołomiński.

Współorganizatorzy: Biuro Historii i Tradycji Policji KGP, Gminne centrum kultury w Dąbrówce, Fundacja „Skrzydła Chwały”.

Program imprezy obejmuje:
15.00 - Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i jej Obrońców (w oprawie rekonstruktorów   i pocztów sztandarowych) w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Loretańskiej  w Kuligowie;
- Złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą upamiętniającą udział polskich policjantów w walkach z nawałą bolszewicką w 1920 roku;
16.30 - 19.00 - Oficjalne otwarcie imprezy plenerowej, w tym wystąpienia okolicznościowe ( łąki nad Bugiem)
- Widowisko historyczne „Policjanci w obronie Ojczyzny 1939r.” ,
-  pokazy rekonstruktorskie, piknik policyjny (Festyn służb mundurowych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji), gastronomia, dmuchany plac zabaw.

Data wydarzenia
Województwo mazowieckie, Kuligów