Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Lipnie

Gmina Lipno zorganizuje 1 września spotkanie z poezją i muzyką, które pozwoli mieszkańcom zastanowić się nad wydarzeniami, jakie miały miejsce 80 lat temu. Uroczystość zostanie przygotowania przez młodzież z „Teatru Próby”, która zaprezentuje wiersze m.in. Władysława Broniewskiego, Juliana Przybosia oraz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Recytowane wiersze będą przerywane piosenkami z czasów II wojny światowej, wykonywanymi przez młodzież należącą do ognisku muzycznych w Gminnym Ośrodku Kultury. Ponadto przybliżone zostaną fakty historyczne związane z przebiegiem wojny.

Gminna biblioteka na swoim profilu Facebookowym będzie z kolei zachęcać czytelników do wypożyczenia książek związanych z tematyką wojenną autorstwa m.in.: Romy Ligockiej, Zbigniewa Flisowskiego, Aleksandra Kamińskiego oraz Łukasza Modlewskiego.

Data wydarzenia
Województwo wielkopolskie, gmina Lipno