Obchody 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą

PROGRAM OBCHODÓW

Piątek, 6 września:
-godz. 10.00 – uroczysty pogrzeb mjr. Feliksa Kozubowskiego i dwóch nieznanych żołnierzy, msza żałobna w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w parafii św. Wawrzyńca, przemarsz konduktu z kościoła na cmentarz przy ul. Traugutta, złożenie trumien do grobu, poświęcenie żołnierskich mogił połączone z modlitwą za poległych, Salwa honorowa.

Sobota, 7 września:
-godz. 19.00 – poświęcenie pomnika upamiętniającego ofiary II wojny światowej, miejsca przeprawy przez Bzurę żołnierzy wojska polskiego, którzy w 1939 roku bronili Sochaczewa – bulwary nad Bzurą

-godz. 20.00 – inauguracja Sezonu Artystycznego – wieczorny koncert Mundurowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Patria”, Sochaczewskie Centrum Kultury, ul. 15 Sierpnia 83.

Niedziela, 8 września (Pola Czerwonkowskie):
-godz. 14.00-19.00 – Piknik VII wieków historii – pt. „Bzura 1939”
-godz. 17.30-18.30 – Rekonstrukcja historyczna Bitwy nad Bzurą 1939 r.

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia