Nowość wydawnicza: Museum of the Second World War. Permanent Exhibition Catalogue

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą nowością wydawniczą – katalogiem wystawy głównej MIIWŚ w wersji anglojęzycznej. Od teraz jest on już dostępny w sprzedaży.

Polskie i środkowoeuropejskie doświadczenie II wojny światowej najpełniej oddaje grozę tego konfliktu zbrojnego. Długotrwałe konsekwencje działań wojennych można odczuć nawet dzisiaj, choćby w podziale społeczno-politycznym współczesnego świata. Chociaż fakty te wydają się powszechnie znane, nie zawsze są odpowiednio nagłośnione w Europie Zachodniej czy innych częściach świata. Najnowsza wersja katalogu wystawy głównej MIIWŚ – przeznaczona przede wszystkich dla zagranicznych odbiorców – jest krokiem ku zmianie tej sytuacji.

W opracowaniu zaprezentowano szczegółowe opisy wszystkich 17 sekcji głównej ekspozycji gdańskiego muzeum. Atrakcyjny materiał zdjęciowy uzupełniono wyczerpującym komentarzem historycznym. Całość poprzedza obszerny wstęp merytoryczny, a zwieńczeniem katalogu jest rozdział opisujący życie codzienne w czasie okupacji oraz kalendarium budowy MIIWŚ na historycznym terenie Wiadrowni.

Zachęcamy również do zakupu książki w stacjonarnym punkcie sprzedaży, który mieści się na poziomie –3 budynku MIIWŚ.